استفاده از سازه‌های فضایی هوشمند

سازه های فضایی هوشمند به ساختمان و بناهایی گفته می‌ شود که تمامی فرایند ساخت آن با استفاده از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ ترین تجهیزات تکنولوژی انجام شده باشد. امکانات پیشرفته زیادی در ساختمان‌ های هوشمند وجود دارد، برای مثال تجهیزات روشنایی، تجهیزات صوتی و تصویری و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از مهم‌ ترین امکانات ساختمان‌ های هوشمند هستند. این ساختمان‌ های مدرن دارای ویژگی‌ های منحصر به فردی هستند که توانسته اند نظر مهندسین در بسیاری از کشورها مخصوصاً کشور ایران را به خود جلب کنند.

علت محبوبیت سازه‌های فضایی هوشمند

سازه‌های فضایی هوشمند از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و می‌ تواند رفاه اعضای خانواده را تامین کند. علاوه بر این، به منظور برقراری امنیت در ساختمان‌ های مسکونی و غیر مسکونی، گزینه مناسبی است. سازه‌های فضایی هوشمند نقش مهمی در صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و هزینه‌ های آن دارند و از هدر رفتن و مصرف بی‌ رویه انرژی جلوگیری می‌ کنند. تمامی امکانات این سازه‌ ها بر اساس بالاترین تکنولوژی روز جهان ایجاد شده است و آسایش فراوانی برای افراد داخل ساختمان به همراه می‌ آورد.

برای افرادی که دارای مشغله‌ های شغلی و کاری فراوانی هستند، انواع سازه‌های هوشمند می‌ تواند یک مزیت بزرگ به حساب بیاید زیرا باعث جلوگیری از هدر رفتن وقت و انرژی آن‌ها می‌شود. این سازه‌ها به دلیل داشتن بخش‌ های مختلف با کارکردهای پیشرفته، نقش مهمی در پیشگیری از سرقت و یا ورود افراد ناشناس به منزل یا محل کار دارد.

هزینه سازه های فضایی چگونه تعیین می شود؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد ایجاد شود این است که هزینه ایجاد سازه‌‌های فضایی هوشمند چقدر است؟ به طور کلی می‌ توان گفت ساخت سازه‌های هوشمند نیاز به امکانات پیشرفته الکترونیکی دارد که این مورد ممکن است هزینه‌های مختلف و زیادی برای افراد در بر داشته باشد.

فرقی نمی‌کند سازه فضایی هوشمند شما منزل مسکونی باشد یا ساختمان تجاری، آموزشی و درمانی، در هر حال برای ایجاد آن نیاز به استفاده از انواع سیستم‌ های کنترل مرکزی است که هر کدام از آنها در مدل‌ ها و برندهای مختلف عرضه می‌ شوند و برای تهیه آن‌ها نیاز به صرف هزینه‌ های نسبتاً زیادی است. هزینه کردن برای ایجاد سازه‌ های فضایی هوشمند ارزش بالایی دارد و می‌ تواند راحتی و رفاه زیادی برای افراد به همراه بیاورد.

برای ایجاد این نوع سازه ها چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

برای ایجاد سازه‌های فضایی هوشمند یا حتی هوشمند کردن ساختمان‌ های قدیمی بهتر است در ابتدا با مشاورین و تکنسین‌ های با تجربه و متخصص صحبت کنید. انتخاب سبک مناسب هوشمندسازی و استفاده از انواع ابزارها و امکانات، نیاز به کسب اطلاعات دقیق دارد که فقط افراد کار آزموده و مجرب می‌ توانند در این زمینه‌ ها به شما کمک کنند.

در نظر داشته باشید بهتر است قبل از ایجاد هرگونه سازه فضایی در ابتدا اطلاعات لازم را به دست آورده و پس از کسب اطلاعات دقیق و برآورد هزینه‌ ها، اقدام به انجام این کار کنید.

برای هوشمند کردن ساختمان نیاز به استفاده از انواع تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته و مدرن است که هر کدام از آن‌ها دارای کارایی یا نوع استفاده مخصوص به خود هستند و به همین دلیل کارشناسان مجرب می‌ توانند در انتخاب بهتر و مطمئن‌تر به شما کمک کنند.

مزایای سازه های فضایی

مزایای سازه های فضایی چیست؟

استفاده از انواع سازه‌های فضایی هوشمند دارای مزیت‌ های فراوانی است که در ادامه مهم ترین آن‌ها را معرفی می‌ کنیم:

 1. به آسانی می‌ توان وسایل مختلف خانه را از دور مدیریت و کنترل کرد.
 2. باعث کنترل تردد افراد ناشناس و غریبه شده و امنیت خانه را تضمین می‌ کند.
 3. از وقوع حوادثی مانند آتش سوزی با استفاده از سیستم هوشمند ضد حریق جلوگیری می‌ کند.
 4. می‌ توان اقدام به تنظیم سیستم روشنایی یا گرمایشی و سرمایشی خانه در ساعات مشخصی از روز کرد.

انواع تجهیزات هوشمند سازی سازه های فضایی  کدام است؟

سازه‌های فضایی هوشمند از تجهیزات مختلفی تشکیل شده است که در ادامه مهم ترین آن‌ها را مطرح می‌ کنیم:

 • سنسورهای هوشمند
 • درب پارکینگ هوشمند
 • کلیدهای لمسی هوشمند
 • عملگردهای هوشمند
 • ترموستات هوشمند
 • سیستم امنیت هوشمند
 • کنترلر شیر برقی
 • کنترلر پرده برقی
 • آیفون هوشمند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت شرکت  فضا سازه مراجعه کنید.